7 ověřených tipů, jak můžete i vy mít dlouhé a husté vlasy
Záleží jen na dobrých genech, nebo existují techniky, které vaše vlasy přirozeně zahustí? V článku se s vámi podělíme o ověřené rady, jak docílit hustšího a bohatšího účesu – od chytrých stylingových tipů přes jednoduché úpravy životního stylu až po populární přípravky, jejichž účinnost potvrdily i klinické testy.
Rychlé shrnutí
Chcete-li dosáhnout dlouhých a hustých vlasů, není to jen o genetice. Péče o vlasy a životní styl hrají klíčovou roli. Tento článek nabízí praktické rady, jak zlepšit stav vašich vlasů. Správná péče zahrnuje šetrné zacházení s vlasy, vyhýbání se vysokým teplotám a častému mytí. Důležité je také pravidelné zastřihování a používání vhodných produktů. Zdravý životní styl, vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály, dostatek spánku a minimalizace stresu jsou základem pro zdravé vlasy.
Kapitoly článku
Možná máte jemné vlasy a říkáte si, že tloušťku vlasových vláken těžko změníte. To je sice pravda, ale i tak existuje několik možností, kterými můžete podpořit růst vlasů a zabránit jejich lámání.
Co tedy můžete ovlivnit? Jednoznačně styling a životosprávu – proto jsme pro vás připravili pár jednoduchých pravidel.
7 stylingových tipů pro hustší vlasy
-
1. Nemyjte si často vlasy
Přílišné mytí vlasů může vysušovat pokožku hlavy a zanechávat vlasy křehké. Pokud ale intervaly v mytí vlasů budou příliš dlouhé, mohou se vaše vlasové folikuly ucpávat mazem, odumřelou kůží a stylingovými přípravky. A to vede ke zpomalení vlasového růstu.
Ideální je umývat si vlasy 2×–3× týdně. Na pomoci si vezměte šampon a kondicionér navržený pro podporu vlasového růstu.
Tip redakce
-
2. Neoplachujte vlasy horkou vodou
Mytí vlasů v příliš horké vodě je zanechá suché a náchylné k lámání. Chcete-li docílit hustších vlasů, otočte kohoutek do střední polohy. Vlažná voda pomůže udržet ve vlasech hydrataci a zlepšit jejich celkovou kondici.
-
3. Vyhněte se vysokým teplotám
Kulmy, žehličky a fény jsou skvělé k vytvoření perfektního vzhledu, ale bez dobré tepelné ochrany mohou vlasy trvale poškodit. Horko narušuje vnější ochrannou vrstvu vlasu, umožňuje proniknout vlhkosti dovnitř a vlasy učinit náchylnější k lámání.
Vyzkoušejte metody natáčení vlasů bez tepla – třeba s využitím saténové natáčky. Pokud jednou za čas použijete kulmu, mějte po ruce vyživující olej pro vlasy namáhané teplem, který dokáže opravit poničená vlasová vlákna.
-
4. Rozčesávejte šetrně
Vlasy vám mohou perfektně růst, pokud si je ale pravidelně nešetrným česáním potrháte, jejich maximální hustoty nikdy nedosáhnete. Vlasy jsou nejkřehčí v mokrém stavu, proto po mytí rozčesávejte velmi šetrně a postupujte od konečků vlasů ke kořínkům.
Použijte hřeben se širšími zuby nebo kartáč pro suché i mokré vlasy, který byl speciálně navržen tak, aby usnadnil jejich rozčesávání. Díky ergonomickému designu se vám bude i snadno používat.
-
5. Česejte vlasy pravidelně
Růst vlasů podporuje jejich pravidelné kartáčování. Napomáhá totiž distribuovat přírodní oleje z pokožky hlavy do vlasové délky a udržuje je tak hydratované. Vlasy rostou silnější a krásně se lesknou. Jemnou masáží vlasové pokožky zlepšujete cirkulaci krve v kůži a ke kořínkům se tak dostane více živin.
-
6. Podpořte objem
Způsob, jak si vlasy upravujete, může udělat veliký rozdíl v jejich vizuální i pocitové hustotě. Sáhněte po restrukturalizačním šamponu a kondicionéru s kyselinou hyaluronovou, který dodává přirozený objem a je vhodný pro všechny typy vlasů. Přírodní receptura s obsahem rostlinných proteinů má vyplňující efekt a opravuje poškozené vlasové vlákno. Rozčesávání pak usnadní rozjasňující vlasové sérum, které nezatěžuje ani jemné vlasy.
Tip redakce
-
7. Pravidelně zastřihávejte
Možná se nechcete připravovat o přibývající centimetry, ale pravidelným zastřihováním se dopracujete k mnohem delším vlasům. Pokud vlasy nezastřihujete, mnohem rychleji se tvoří roztřepené konečky, které se posouvají po délce vlasu nahoru a způsobují lámavost. Udržujte tedy konečky vlasů celistvé a svého kadeřníka navštivte zhruba každé 3 měsíce.
3 jednoduché úpravy životosprávy, které ovlivní hustotu vlasů
-
1. Jezte o něco lépe
Vlasy potřebují ke svému růstu dostatek živin, jinak prostě neporostou. Ideální jsou vajíčka, avokádo, ořechy, kurkuma či lněná semínka. Vhodný je i řecký jogurt, kde se nachází velké množství vitaminu B5 – podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Výrazně pomoci mohou i doplňky stravy pro růst vlasů obsahující vitamíny a minerály – nejzásadnější je biotin, zinek a železo.
V Evropě se k nejprodávanějším řadí Ivy Bears vitaminy pro ženy s kyselinou listovou a extra dávkou biotinu. Při výraznějším padání vlasů sáhněte po vitaminech s ověřenou klinickou účinností – DS Laboratories Revita obsahují nejen velmi potřebné vitamíny a minerály, ale také blokátory DHT, což je látka způsobující padání vlasů.
Výsledky nepřijdou přes noc, ale o to trvalejší pak budou. Více v našem článku – Doplňky pro růst vlasů – za jak dlouho začnou působit?
-
2. Masírujte pokožku hlavy
Co může být jednoduššího (a příjemnějšího), než si udělat masáž hlavy? Masáž hlavy pomáhá stimulovat tok krve do vlasových kořínků, které díky tomu získávají více živin i kyslíku. Zlepšíte tak vitalitu vlasové pokožky a povzbudíte růst vlasů.
Účinky masáže výrazně podpoříte, pokud si na pomoc vezmete růstové sérum a ideálně také mikrojehličkový váleček stimulující růst vlasů.
-
3. Vyměňte polštář
Věděli jste, že k řídnutí vlasů může přispívat i povlak na polštář? Většina povlaků je vyrobena z bavlny, která má drsná vlákna a ta se celou noc otírají o vlasy. Také díky tomu mohou být vaše vlasy poškozené a křehké. Efekt skvěle popisuje úsloví – vstala a šla.
Řešením je vyměnit bavlněný povlak na polštář za bambusový či hedvábný. Mají hladší a klouzavá vlákna. Vlasy ráno neelektrizují, nejsou vysušené a tvar účesu drží mnohem lépe. A pozor – oceníte je i pokud používáte noční pleťové masky. Hedvábné povlečení nevsakuje krémy a séra z tváře a udržuje optimální hydrataci v pleti.
Vyzkoušejte naše TOP 4 produkty
Hustotu a délku vašich vlasů ovlivňuje váš zdravotní stav – pokud tedy trpíte androgenní alopecií nebo telogenním efluviem, vydejte se k praktickému lékaři a zvolte cílenou léčbu. Padání vlasů může způsobit i stresová zátěž či menopauza.
Pokud u sebe registrujete zvýšené padání vlasů, určitě byste neměli minout článek: Padání vlasů – proč k tomu dochází a jak ho efektivně zastavit?
Jak přirozeně zahustit vlasy
Máte mnoho možností, jak přirozeně podpořit růst dlouhých a hustých vlasů. Výsledky se nedostaví přes noc, ale o to trvalejší budou. Neotálejte proto dlouho a začleňte do svého života praktické tipy, které vám pomohou ke krásnějším vlasům.
Není to nic komplikovaného – vsaďte na jednoduchou úpravu životosprávy, dodržujte stylingová pravidla a poličku v koupelně si vybavte ověřenými přípravky pro růst vlasů. A nechejte se příjemně překvapit výsledkem!